Odzież damska duże rozmiary kurtek

Kurtki, a odzież damska duże rozmiary

Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, że pomimo młodego wieku ktoś ustąpił Ci miejsce w autobusie lub tramwaju? Pomyślałaś wtedy, że ktoś uznał, że jesteś w ciąży? Może stało się tak przez zły dobór kurtki. Nawet pomimo tego, że kupiłaś ją w sklepie z szyldem kurtki damskie duże rozmiary. Byłaś przekonana, że modele, które tam sprzedają muszą być dobrane dla wszystkich osób puszystych. Niestety nie zawsze tak jest. Chętnie korzystamy z usług sklepu gdzie sprzedawana jest odzież damska duże rozmiary. Niemniej jednak sami musimy zadbać o dobranie odpowiedniego modelu. Na co zatem zwrócić uwagę?

Figura klepsydry, jabłka czy gruszki?

Ponieważ każda kobieta ma inny typ figury, wzrost, a także rozmiar biustu nie wszystkie kurtki damskie xxl leżą tak samo dobrze. W przypadku kobiet reprezentujących typ klepsydry, które mają obfity biust oraz biodra, nie powinno się nosić kurtek, które dodatkowo ukrywają talię. Nawet delikatne uwydatnienie talii odwraca uwagę od pozostałych krągłości. W przypadku kobiet z figurą jabłka, które mają niewielkie wzięcie w talii należy unikać krótkich kurtek. Nawet pomimo zgrabnych nóg. Należy również unikać wszystkiego co jest obcisłe. Warto postawić w takim przypadku na luźne kroje, kolorowe wzory i asymetrię. Kiedy kobieta ma figurę gruszki i charakterystyczne dla tego typu wąskie ramiona i krągłości poniżej talii, nie powinna stawiać na wiązania w pasie. Dodatkowo uwydatnią one różnicę. W tym przypadku lepiej jest podkreślać górę swojego ciała oryginalnym dekoltem. Ewentualnie ciekawym szalikiem odwrócić uwagę od jego dolnych partii.

Umiejętne odwracanie uwagi

Zawsze należy kierować się zasadą, że podkreślamy to co jest mniejsze, odwracając uwagę od części ciała, które są za duże. W myśl tej zasady, jeśli mamy obfity biust, musimy unikać wszelkich zdobień na jego wysokości. Natomiast eksponować to, co znajduje się poniżej. Dodatek w postaci paska, sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Każda kobieta kupująca kurtki damskie xl lub większe powinna stawiać na prostotę, a co za tym idzie unikać wszelkich przerysowań i zbędnych dodatków. Należy zatem zapomnieć o pstrokatych, obcisłych wzorach oraz kurtkach, które są bardzo krótkie.